Program akcí - leden 2020

Otevírací doba: úterý – pátek od 14 –do 17.30 hod.

V provozu kavárna, čítárna, expozice panelů s fotografiemi a dokumenty ze života Vlasty Buriana. Prodej turistických vizitek, pohlednic, poštovních známek, obálek a dalších propagačních materiálů s vyobrazením Vl. Buriana . Objednávky komentovaných prohlídek, besed o filmografii, zápůjčky knih a další. Více informací na tel. 723 231 971

úterý 7. 1. od 14:00 
Klubové posezení "MAYA"

Uzavřená akce

středa 8. 1. od 14:00 
Senioři ČR, kontaktní místo 

informace o akcích pro širokou veřejnost 

sobota 11. 1. od 10-18 
Kresba pravou mozkovou hemisférou.

Kurz pořádá Bezmezer o.p.s. Rezervace míst nutná: bezmezer@bezmezer.cz  

 

středa 15. 1. od 14:30 hod. 
Sekce seniorů školství, přednáška. Uzavřená akce

 

čtvrtek 16. 1. od 17:30 
ČÍNA-TIBET cestopisná přednáška 

prezentace fotografií a beseda o cestování s RNDr. Vítem Příkaským

Naší cestu začínáme v hlavním městě Pekingu, kde se projdeme po historickém Zakázaném městě a navštívíme legendární Velkou čínskou zeď. Poté se přesuneme do města Xi´an, v jehož blízkosti se nachází významný archeologický objev – Terakotová armáda. Rychlovlak nás převeze do podhorského města Xinig. Odtud se vydáme přes Tibetskou náhorní plošinu do správního centra Tibetu – Lhasy. Zde kromě nejznámějšího paláce Potála, navštívíme i řadu dalších buddhistických památek a seznámíme se s místní kulturou.

 

čtvrtek 30. 1. od 17:30 
TIBET-NEPÁL cestopisná přednáška 

prezentace fotografií a beseda o cestování s RNDr. Vítem Příkaským

Putování začínáme ve Lhase. Z výšky přes 5 000 m.n.m. uvidíme nádherné jezero Yamdrok a navštívíme další centra tibetské kultury jako jsou Gyantse a Shigatse. Přenocujeme v Everest Base Campu pod nejvyšší horou světa. Adrenalinovým zážitkem se stane přeprava po horské cestě z Gyirongu do nepálského Káthmándú. V Nepálu se ještě vypravíme do města Pokhara a národního parku Chitwan. V severní Indii nás pohltí atmosféra svatého města Váránasí a Agry s jejím jedinečným Taj Mahalem. Cestu zakončíme v hlavním městě Dillí.

Výstavy:

31. 1. vernisáž v 16:00 hod.

Karla FAVRINOVÁ, Karol a Milan Klein, Leona Vondrášková - obrazy.

Výstava potrvá do 28. 2.  

V otevírací době v provozu pamětní síň Vlasty Buriana, mapující jeho dramatický život v dokumentech a fotografiích. Nabídka komentovaných prohlídek pro jednotlivce i kolektivy. Nad 10 osob nutná rezervace předem.

Tel.: 723 231 971

1/1

V předem dohodnutých termínech probíhají od ledna 2020 komentované prohlídky s individuálním programem pro ZŠ a SŠ.

Centrum Vlasty Buriana nabízí nestátním neziskovým organizacím, občanským iniciativám a fyzickým osobám pro setkávání či pořádání jednorázových kulturních akcí VYBAVENÉ PROSTORY (kavárna, projekční místnost, výstavní činnost, tělocvična) nebo komentované prohlídky o libereckém rodákovi Vl. Burianovi. Budova je bezbariérová, prostory jsou komorní. Vhodné i pro seniory, handicapované, vozíčkáře.

Informace o vstupném či kurzovném na adrese: vlasta-burian@email.cz  nebo na tel.: 723 231 971.

Otevírací doba Centra Vl. Buriana:

 

Úterý až pátek od 14 - 17:30

Telefon:

723 231 971

Adresa Centra:

 

Široká 179/38, Liberec